Romani în exil, straini acasa: Herta Müller si Paul Goma (1)
Tara asta e obsedata de Nobel… Nobelul e ceva exterior literaturii… e un premiu, poate iei niste bani, dar îi bagi în buzunar, nu în cap, altfel te prostesti. (Herta Müller, TVR3, sâmbata, 19 decembrie… Citește mai mult »Romani în exil, straini acasa: Herta Müller si Paul Goma (1)